Sauna Kemer

Sauna Kemer

31 Mart 2022 Kapalı Yazar: Admin

İnsanların çoğu, karşılarındaki kişiyi hangi konuma koyacaklarına ve hayatlarına hangi amaçla alacaklarına ilk karşılaşmada karar verirler. Çünkü fiziksel özelliklerin hem kişinin sempatik, güzel, çekici veya itici bulunmasına hem de kıyafetlerini güzel olarak mı yoksa yakışmayan şekilde mi taşıdığına etki etme potansiyeli bulunur. Bu sebep başta olacak şekilde fiziksel durumun geliştirilmesi ve korunması için insanlara motivasyon kaynağı olan çok sayıda faktör bulunur.

Fiziksel olarak incelik ve estetik görünümü sağlamak içinse hem spor yapılarak sıkılaşma yapılması hem de fazlalık olan yağların vücuttan atılması sağlanmalıdır. Spor yapacak zamanı olmayan veya spor yaparken daha fazla kalori yakarak kilo vermek isteyen her bireyinse sauna kemer kullanmaları mümkündür.

Ne İşe Yarar?

Sauna kemerlerin kullanılma işlevinin tek bir taneyle sınırlı kalması beklenemez. Hem fiziksel olarak ideal görünüme ulaşmak için hem de sağlıklı kilo kaybı için sauna kemerleri gönül rahatlığıyla kullanılacaktır.

Bu kemerlerin kullanım işlevlerinin başında şunlar bulunur:

  • Sıkılaşarak kilo verme, kilo oranı yüksek olarak deri hacmi yüksek kişiler açısından çok çok önemlidir. Çünkü bir anda yağ ile kilo kayıplarının yaşanmasına rağmen deri hacminde küçülme olmazsa sarkıklar oluşacak ve estetik açıdan rahatsız edici vücut görüntüsü ortaya çıkacaktır. Ancak sauna kemerler sayesinde deri hacminin zaman içerisinde, sağlıkla küçültülmesi sağlandığından dolayı sarkıklar oluşmaz.
  • Yağların organik yapısında üç tane bağ bulunur ve bu şekilde yağlar birbirine tutunur. Sauna kemerlerin donanımında yer alan titreşimler sayesinde üç bağdan en azından bir adeti mutlaka kırılır ve yağlar arası kuvvet azalır. Böylece hızlı, kolay ve spor yaparken olduğu kadar yorulmadan yağ yakılır.
  • Kilo kaybı, yağ kaybı ve deri hacmi küçültülmeleri sonuçlarına aynı anda ulaşılacaktır.

Şeklindedir. Belirtilen işe yarama sonuçları için sauna kemerleri takılabilir.

Nasıl Takılır?

Sauna kemeri adı verilen zayıflama kemerleri, takılarak kullanılan ve kullanım süresi dolduğu zaman çıkarılarak şarja takılabilen kemerler içerisindedir. İlk önce kemerin kutusundan veya şarj cihazından çıkarılması sağlanır. Bel kısmına veya bölgesel şekilde zayıflanmak, yağ kaybı oluşturulmak istenen alana tam yapışacak şekilde kemer takılarak sabitleme bölgesinden ayarlanır. İki ucu birbirine emniyet şeridi yardımıyla birleştirilen kemer, marka ve markanın modeli tarafından belirlenmiş tasarımına göre hangi tarafta yer alıyorsa yönerge düğmelerine geçilir. (Kimi markaların ekran kısımları tam orta ve ön tarafta yer alırken kimi markaların modellerindeyse sağ tarafta, sol kısımda veya ayrı şekilde bir kumanda üzerinde yönergeleri belirleyen tuşlar bulunabilir.) Titreşim için istenen seviyeye göre tuşlarla ürün başlatılır ve sauna kemeri kullanılmaya başlanmış olur.

Nasıl Kilo Verdirir?

Sauna kemerlerinin içerisinde yer verilmiş olan tasarım sonucunda, takılan bölgeye ürünün tam temas etmesi şarttır. Çünkü kemerin üzerinde çok sayıda minik gözenek vardır ve titreşim yayılımı yapılırken bu gözenekler içerisinden sıcak hava dolaşımı sağlanır. Bu sayede; titreşimler sayesinde vücut içerisindeki yağ dokusu bağlarının zayıflatılması, terletme yöntemiyle de kırılan yağ dokularının ter olarak gözeneklerden dışarı atılması sağlanır. Böylece aynı anda yalnızca sauna kemeri kullanarak dahi hem yağ kırma hem de yağ atma aşamaları beraber sağlanır. Böylece kilo verilecek ev sıkılaşma olacaktır.

Etkisi Nasıl Artırılır?

Sauna kemerlerinin etkisini artırma yolu şüphesiz olarak spor faaliyetleri yapılırken kemerin takılmasını sağlamaktır. Aktivite içerisinde kemer kırılmaları veya kopmaları olmayacak şekilde, yağ bağlarının daha da güçsüz düşmesini sağlamak amacıyla ağırlık çalışmaları ve yağ yakım sporları yapılır. Böylece kemerin yaptığı titreme yayılımları, üflenen sıcak hava, terlemenin oluşturulması, spor sonrası kas çalışması sayesinde kilo kaybı hızı yükselirken vücudun estetik kazanarak şekil alması ve zayıflanması sağlanacaktır.

Kaç Kilo Olan İnsanlar Kullanabilir?

Kemeri kullanmak için insanlara kilo sınırı koyulamaz. Çünkü kemik ağırlığı ve deri sarkıklığı unsurları nedeniyle estetiklikten çok uzak görünme problemi yaşanabilmektedir. Sauna kemerlerini de kullanmak için kilo sınırından ziyade; derisindeki sarkmalardan dert yananlar, kemik ağırlığı düşük olmasına rağmen vücut kitle endeksleri fazla olanlar ve şekilli hatlara sahip olmak isteyenler kullanabilir. Sağlık olarak titreşimleri almalarının önünde bir engel bulunmayan, göbek, bel ve alt karın kısımlarındaki bölgesel yağlanmayı kaldırmak isteyenler ve spor için çok zaman ayıramayanlar sauna kemeri kullanabilirler.