Kayganlaştırıcı Prezervatif

Kayganlaştırıcı Prezervatif

24 Aralık 2021 Kapalı Yazar: Admin

Kayganlaştırıcı prezervatif kullanımı günümüzde artış gösteriyor. Pek çok kişinin mahrem bölgedeki belirli problemler için kayganlaştırıcı kullanmak adına eczaneye gittiği doğrudur. Bu ürünler, özellikle kadınların mahrem bölgesinde kaşıntı, yanma hissi gibi rahatsızlıklar yaşadığı belirli durumlarda, kadınların ağrılarını dindirmek için kullanılabilir.

Çoğu durumda, bu rahatsızlıklar herhangi bir ilişkili patolojisinden kaynaklanmaz. Genellikle, doğal yağlama eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Ancak uzmanlara göre, bu durumlarda en uygun tavsiye, zaman içinde kayganlaştırıcılardan daha kalıcı bir etkiye sahip olan nemlendiriciler kullanmak olacaktır.

Kayganlaştırıcıların başlıca dezavantajı, “lateks ile uyumsuz” olmalarıdır, çünkü bu, yapısına zarar verebilir ve kırılmasına neden olabilir. Bu nedenle prezervatif veya diyafram ile kullanılmamalıdır. Menopoz Araştırmaları Derneği’nin, su bazlı kayganlaştırıcılara daha az benzedikleri ve pH’ı daha az oldukları için vajinal kuruluğu olan kadınlarda yağ veya silikon bazlı kayganlaştırıcıların kullanımına karşı tavsiyede bulunduğunu bilmek önemlidir. Kayganlaştırıcı prezervatif kullanımı genellikle uzmanlar tarafından da önerilir.

Kayganlaştırıcılarda pH’ın Önemi

Kayganlaştırıcı prezervatif kullanımı kadınların hamilelik zamanlarında da önerilebilir. Vajinal pH, doğurganlık çağındaki kadınlarda 3,8 ile 4,5 arasındadır.  Menopozda neredeyse 7’ye yükselmesine rağmen optimal vajinal pH’ı 7’nin altında olmalıdır. Daha yüksek bir vajinal pH enfeksiyon geliştirmeye daha elverişli olabilir. Rektumun da pH’ı 7 civarında olması gerekir.

Bu nedenle vajinal kullanım için pH 3,8-4,5 anal kullanım için 5,5-7 arasında bir kayganlaştırıcı kullanılması önerilir. Bileşimi ile ilgili olarak, “WHO’ya göre, bir kayganlaştırıcının ozmolaritesi (maddelerin konsantrasyonu) epitelyal hasarı en aza indirmek için 380 mOsm / kg’dan az olmalıdır. Ancak pratikte 1200 mOsm / kg’a kadar kabul edilebilir.

Kayganlaştırıcı prezervatif  fiyat açısından bu ozmolarite genellikle glikol konsantrasyonuna ve özellikle alerjiye neden olabileceğinden toplamın %8.3’ünü geçmemesi gereken gliserol ve propilen glikol konsantrasyonuna da bağlıdır. Bazı yağlayıcılar koruyucu olarak parabenler içerir. Bu bileşikler zayıf bir östrojenik etkiye sahiptir.

Güvenlikleri konusunda yeterli çalışma olmamasına rağmen endokrin olarak da kullanılabilir. Buna göre, polikuaterner bileşikler ve özellikle polikuaterniyum 15 içeren yağlar, güvenlikleri sorgulandığından kaçınılmalı ve reçete gerektirdiği için benzokain gibi tıbbi kayganlaştırıcılar kullanılmamalıdır.

Kayganlaştırıcı Nasıl Kullanılır?

Kayganlaştırıcı prezervatif etkileri ile beraber kullanmanın belirli bir yolu yoktur. Kayganlaştırıcı prezervatif  fiyatları özelinde eczacı, kayganlaştırıcının spesifik bileşimine verilen reaksiyonu kontrol etmek için cildin küçük bir yüzeyinde (kolun içinde) küçük bir miktarını test edip tavsiyede bulunabilir. Tahriş yoksa küçük bir miktarla başlayabilir ve gerektiğinde tekrar uygulayabilirsiniz. Online eczane satış sitelerinden güvenle sipariş verebilirsiniz.

Kayganlaştırıcı Kullanmadan İstek Nasıl Arttırılabilir

Küçük sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri cinsel dürtünüzde büyük bir fark yaratabilir. Düzenli aerobik egzersiz ve kas güçlendirme, gücünüzü artırabilir, fiziksel imajınızı iyileştirebilir, ruh halinizi iyileştirebilir ve libidoyu artırabilir. Artı olarak kayganlaştırıcıda kullanmak isteyebilirsiniz. Stresi azaltın. Günlük ve finansal stresle başa çıkmanın etkili yollarını bulmak cinsel arzuyu iyileştirebilir.

Partnerinizle iletişim kurmanız tavsiye edilir. Dürüst ve açık ve bir şekilde iletişim kurmayı öğrenen çiftler, genellikle seks geliştirmeye yardımcı olabilecek daha güçlü bir duygusal bağ oluştururlar. Seks söz konusu olduğunda, iletişim önemlidir.

Sevdiğiniz veya sevmediğiniz şeyler hakkında konuşmak, daha fazla cinsel yakınlık yaratmanıza yardımcı olabilir. Yakınlık için zaman ayırın. Takvimleri kullanarak cinsel karşılaşmalar planlamak sıkıcı ve yapay görünebilir. Ancak yakınlığa öncelik vermek, cinsel dürtünüzü yeniden kazanmanıza yardımcı olabilir.

  • Seks hayatınıza cazibe katın.
  • Farklı cinsel pozisyonları deneyin veya günün farklı yerlerinde veya saatlerinde seks yapın.
  • Partnerinizden ön sevişmeyi uzatmasını isteyin.
  • Siz ve eşiniz farklı şeyler denemeye yapmaya istekliyseniz, oyuncaklar ve cinsel fanteziler cinsel arzuyu yeniden alevlendirmeye yardımcı olabilir.
  • Kötü alışkanlıklardan vazgeçin. Tütün, uyuşturucular ve ağır alkol cinsel arzuyu giderebilir.

Bu kötü alışkanlıklardan vazgeçmek, cinsel dürtünüzü artırmanıza ve genel sağlığınızı düzeltmeye katkı sağlayabilir.

Kayganlaştırıcıya Alternatif Tıp

Düşük cinsel dürtüyü bir doktorla tartışmak bazı kadınlar için zor olabilir, bu yüzden bazıları reçetesiz satılan bitkisel takviyelere yönelir. Bununla birlikte, Gıda ve İlaç İdaresi bu tür ürünleri denetler. Bitkisel ilaçların yan etkileri olabilir ya da aldığınız diğer ilaçlarla etkileşime girebilir. Onları almadan önce daima bir doktorla konuşmanız önerilir. Bitkisel takviyelerin karışımına Avlimil denir.

Bu vücutta östrojen benzeri etkiler üretir ve cinsel isteği artırabilmesine rağmen bazı meme kanserlerinin gelişimini de teşvik edebilir. Diğer bir seçenek ise Zestra adlı botanik masaj yağıdır. Klitoris, labia ve vajinaya uygulanır. Bilinen tek yan etkisi, genital bölgede hafif yanmadır. Bu ve bunun gibi ürünleri sitemizden güvenle alabilirsiniz. Site adresi aşağıda belirtilmiştir.

Online Eczane Güvenilir Satış Sitesi Referans :

https://www.ekoleczanee.com/