Kadınlarda Cinsel Uyarılma

Kadınlarda Cinsel Uyarılma

19 Mart 2022 Kapalı Yazar: Admin

Kadınlarda cinsel uyarılma, Cinsel yaşam; kişinin kendisini zinde hissetmesi, mutluluk hormonlarının düzenli salgılanması, cilt tonunun eşitlenmesi ve güzelliğin yakalanması gibi çok sayıda yaşamsal alana etki eder.

Cinsel hayatın böylesine öneminin ortaya çıkarılmış olması, kadınların ve erkeklerin tatmin olma konusunda eğitimli olmasını gerektirir. Toplum açısından özellikle kadınlar üzerinde bazı baskıların olması ve kadınların cinsel yaşama dair bilgileri kulaktan dolma, derme çatma olarak edinmesi de kalitesiz birlikteliklere yol olacaktır.

Bu sebepten ötürü kadınların cinsel uyarılma hususunda kendi özel sistemlerini tanımaları, uyarılmaları konusunda farkındalık kazanmaları gerekir. Yani; kadınlarda cinsel olarak uyarılmanın ne anlama geldiği, uyarılmaya yardımcı beslenme içerikleri, uyarılmanın nasıl bir yaklaşımla yapılabileceği kavranmalıdır. Kadınlarda cinsel uyarılma için etkili bayan azdırıcı damla ürünleri hakkında geniş bilgi için sitemizi hemen incele.

Kadınlarda Cinsel Uyarılma Ne Anlamdadır?

Kadınların da diğer tüm erkeklerde olduğu gibi cinsel etkinliğe arzu duyması ve şehvet taşıması şarttır. Ayrıca fizyoloji bilgisi de içeriğe katıldığında kadının bu ilişkiyi istiyor olması ev halk arası tabirle ıslanması gerekir. Belirtilen süreç, kadınlarda uyarılmayla erkeklerde sertleşme tanımındadır.

Özünde istek ve beden tamamlanması taşıyan, kadının birlikteliğe yönelim sağlamasıyla devam eden ve cinsel yaşamla sonuçlanan bu uyarılma şarttır. Hem özel uyarıcı besinlerle hem de kadın uyarıcı olan ancak sağlık ihlali olmayan ilaçlarla bu durum rahatlıkla sağlanacaktır.

Bayan azdırıcı

Kadınlarda Cinsel Uyarılma Nasıl Olmalı?

Bir erkeğin cinsellik için hazır hale gelmesinde penisin sertleşmesi yeterli olurken kadınların vajina ve rahim kısmının hazırlanması şarttır. Uyarılma olmadan büyük ve dönüşü mümkün olmayan birliktelik çabaları sergileneceği için, cinsel uyarılmaya önem gösterilmelidir.

Öncelikle vajinanın fizyoloji içerinde ele alınarak uyarılması ile psikolojik olarak uyarılıyor olması birlikte sürdürülmelidir. Kadına yavaş şekilde yaklaşarak, heyecan ve heves duyması için alan ve imkân sunularak, acele edilmeden yönelmek gerekir.

Özellikle ön sevişme sıfatıyla anılan; sevişme öncesinde öpücüklerin oluşturulması, dokunma ile temas ve heyecan uyandırıcı, kadının ıslanmasına neden olacak zevk sıvılarını harekete geçiren sevişme aktiviteleri gerçekleştirilir.

Bu hareketlerin tamamı cinsel uyarılmalardır. Ekstra olarak kadınların duyu organları oldukça gelişmiştir. Kokular, dokunuşlar bu sebeptendir ki kadınlar için cinsel uyarıcı olmuştur. Yalnızca cinsellik için kullanılacak parfümler, kokusunda afrodizyak etkisi olan aromalar ve bazı besinler de cinsel uyarılmaları tetikler.

Ayrıca eczacılar tarafından önerilen kadınlara özel cinsel uyarıcı ilaçlar, tek seferlik veya her gün kullanım halinde uyarılmayı kolaylaştırır. Kadının cinsel hormonları sıkça salgı oluşturur ve istek durumu, şehvet ve karşı koyulmak istenmeyen birliktelik temennileri yapaylıkla da sağlanabilir.

Kadınlarda Cinsel Uyarılma Hangi Besinlerle Kolaylaşır?

Kadınların cinselliğe yönelimi en başta psikolojik yönüyle başlar. Ayrıca cinsellik ile mutluluk durumlarında ortak olan hormon, mutluluk hormonlarıdır. Kadınlara mutluluk hormonu takviyesi sağlayan besinlerden dolayı uyarılma yaşama şansı artacaktır.

Özellikle çikolatalar, bir anda ve yüklü miktarda mutluluk hormonunun beyin tarafından salgılanmasına neden olur. Yüklü hormon karşısında şaşkına dönen vücut, cinsel haz ile mutlu olma hazzını birbirine karıştırır ve kadınlarda uyarılmaları tetikler.

Ayrıca soya sütü ve yağı olan besinlerin de cinsel isteği kadınlarda artırdığı, hormon bazlı yüksekliklere ulaştıran libidoyu artıran ürünlerin uyarıcı olacağı bilinerek besinler tüketilmelidir. Bayan azdırıcı hap gibi doğal destekli ürünler den de yararlanmak önemli katkılar sunabilir.

Kadınlarda Cinsel Uyarılma Neden Olmak Zorundadır?

Kadınlarda cinsel uyarılma yapılmadığı takdirde erkeklerde ve kadınlarda travmaların oluşması kaçınılmazdır. Ayrıca erkek fizyolojik bütünlüğü de zarar görme tehdidi içerir.

Bu yüzden kadınlar için cinsel uyarılma gereksinimleri:

  • Kadınların vajina ile rahim yapısı tahmin edilebileceğinden çok daha öte güçlü kaslara sahiptir. Bu kaslar bir bebeğin oluşması ve içerisinde gelişmesi için oluşturulduğu için, birçok vücut kasından daha korunaklıdır. Uyarılma olmadan vajina salgısı gerçekleşmez ve penisini girdirmek için zorlayan erkeklerin yoğun kaslar arasında kalmasına, kangren veya kopmalar yaşamasına, tıbbi bir müdahale veya operasyon gerektirmesine neden olabilir.
  • Kadının kendisini sevilmiyor olarak görmesine, erkeğin yalnızca kendi hazzına düşkün olduğuna inanılmasına ve iletişimde kopmalar yaşanmasına neden olur.
  • Başta kadınlar olmak üzere travmalar oluşmasına ve psikolojik destek alınmadan bu travmaların atlatılamamasına sebebiyet verir.
  • Orgazm olarak tanımlanan kadın cinsel doruk durumuna geçişi imkânsız kılabilir veya sıkılma yaşatacak kadar geciktirebilir.
  • İlişkinin her zaman sorunlu olacağına inanılabilir ve istenmeyen tabular oluşturulur.

Şeklindedir. Bu sorunların tamamı travmalar içerir ve cinsel uyarılmayı kadınlarda oluşturmadıkça da yaşanabilecektir.