Geciktiriciler

Geciktiriciler

18 Nisan 2022 Kapalı Yazar: Admin

Cinsel ürünler, cinsel yaşamın en verimli hale getirilip yaşanmasına yardımcı olan destek ürünleridir. Bazen oyuncaklar şeklinde, bazense fantezi ürünleri ve istek artırıcılar şeklinde ortaya çıkan çeşitli geliştirilmiş ürünler cinsel sağlık ürünleri arasında yer almaya başlamıştır. Bunlardan yalnızca biri olan geciktiricilerse, erkekler tarafından tüketilmesi veya takılması gereken ürünler olup boşalmanın daha geç zaman dilimi içerisinde gerçekleşmesini sağlarlar. Konu bağlamında; geciktiriciler nedir, işlevleri, kullanım şekilleri anlaşılarak cinsel birliktelik süreleri uzatılabilir.

Geciktiriciler Nelerdir?

Piyasada satışı olan ve cinsel sağlık gereçleri arasında sayılan geciktiriciler iki ayrı grup içerisinde yer alır. İlk olarak penis dışına takılacak olan bazı kondomlar, üretim malzemeleri ve kalınlıklarının değişmesi bakımından geciktirici rol üstlenecektir. Bunun yanı sıra hap ve damla şeklinde olan, ağızdan alınarak tüketilen kimyasal ilaç şekline getirilmiş geciktiriciler de bulunur.

Ayrıca geciktirici sprey ve krem formlu, sürülerek kullanılan ürünler de mevcuttur. Özellikleri göz önünde tutulduğu zaman gizliliği de ihlal etmeyen bu ürünler kullanılarak normal boşalma süresinin kat kat fazlasına çıkılarak cinsellik süresi uzun tutulabilir.

Özellikleri Nelerdir?

Geciktiricilerin kimyasal formda mı yoksa takılması gereken halde mi oldukları, özelliklerini değiştiren bir ana unsur olacaktır.

Bununla birlikte her iki kategorinin de özellikleri şunlardır:

  • İlaç formunda olan kimyasallar ağız yoluyla alındıkları zaman hiçbir belirti bırakmazlar. Renkleri, kokuları ve herhangi bir tatları olmadığından dolayı erkek tarafından kullanıldığı itiraf edilmedikçe partnerin farkına varması beklenemez.
  • Cinsel sağlık ürünlerinin ilk sıralarında konumlanmış olan geciktiricilerin tamamı sağlığa uygun olarak ve ne erkekler için ne de kadınlar için zararı olmadan satışı yapılan ürünlerdendir.
  • Boşalmaya yardımcı olan kasların beslenmesi sağlanarak ne kadar cinsel eylem olursa olsun spermlerin hemen vücuttan atılmasına neden olunacak kadar dirençsiz olunmaz.
  • İstikrar sürelerini uzatan ve kadınların da orgazm olmasına neden olabilecek süreleri kazandıran ürünlerdir.
  • Ulaşımları kolay olduğu için birçok marketten ve eczanelerden alınabilirler.

Şeklindedir.

geciktiriciler

Kullanımları Nasıldır?

Kondom şekline getirilmiş olan geciktirici ürünler, penisin dışına normal prezervatiflerin takıldığı gibi yerleştirilirler. Kaklık durumda olan penisin dışı sarıldığı zaman geciktirici kondom işlevine başlayacaktır. Geciktirici krem ile sprey formunda olan ürünlerdeyse yine penisin kalkık da denilen kanla dolu olan ve kasların yığın olduğu hali oluşturulur.

Daha sonra geciktirici üründen avuç içine bir miktar alınır ve masaj yapılarak vajina içerisine girecek tüm alana ürün uygulanır. Ayrıca ilaç formundaki kullanımlarda, ürolog uzmanları tarafından reçete edilmiş olan ilaçlar alınır ve eczacı tarafından bildirilen kullanım talimatına birebir uyularak kullanım tamamlanır. Tüm ürünler bir sağlık gereci olduğundan, kendilerine yerleştirilmiş olan prospektüslere bakılarak da kullanım talimatına uyulabilir.

Nereden Alınırlar?

Sprey şeklindeki ve kremsi haldeki geciktiriciler birçok süpermarket içerisinde satılacaktır. İlaç şeklindeki geciktiricilerin kan yapısına ve kas dokusuna doğrudan müdahaleleri olduğu içinse marketler içerisinde bilinçsiz olarak satışı kesinlikle yasaklanmıştır. Ürolog tarafından erkeklere yazılarak reçete edilen geciktirici haplar, eczanelerden veya online satışı mevcut olan yasal eczanelerden alınmalıdır. Kondomlarsa; eczanelerde, marketlerde, cinsel ürün mağazalarında ev bazı sağlık kuruluşlarında satılan en yaygın geciktiricilerden biridir.

Kullanım Sıklıkları

Kondomların yalnızca penisin dışına takılması ve cinsel yolla bulaşan hastalıkları büyük oranda önlüyor olmasından ötürü tüm cinsel ilişkilerde sınırsız şekilde kullanımı yapılabilir. Doğru şekilde takılan ve kalın yapısıyla erkeklerin vajina sıcaklığını hissetme durumunu azaltan bu geciktiriciler, bilinçli halde her zaman kullanılabilir. İlaçların içerisindeyse birden fazla etken maddesi olan çok sayıda kimyasal vardır.

Hem kalp tarafından kanın nasıl pompalanacağı hem de beynin salgılayacak olduğu cinsel hormonların bu ilaçlarla düzenlenmesi sağlanır. Fazla veya az kullanımdaysa bazen istenen geç boşalma sürelerine ulaşılamaz, bazen de kan içerisinde fazla olan kimyasallardan dolayı zehirlenmeler yaşanabilir. Durum böyle olduğundan dolayı doktorun belirttiği kullanımın dışında kesinlikle hap alınmamalıdır.

Ancak eczacı olarak çalışan personeller de ilaçların kullanımına hakim olduklarından dolayı, doktora gidilmeden eczaneden alımlarda bu sefer eczacının söylediği kullanıma birebir uyulmalıdır. Spreylerin ve kremlerin vajina içerisinde olan PH düzenine biraz da olsa zararı vardır. Asidik özellikteki vajina, baz özelliğindeki geciktirici kremler ve spreylerle temas ettiğinde akıntıların oluşması ve hafif kötü koku kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden ayda en fazla dört altı kez arası krem ile sprey geciktirici kullanımı önerilir.