Geç Boşalmak İçin Ne Yapılır

Geç Boşalmak İçin Ne Yapılır

26 Mart 2022 Kapalı Yazar: Admin

Geç boşalmak için neler yapılabileceğini öğrenmek için, öncelikle karşıtı olan erken boşalmanın sebeplerinin bilinmesi gerekir. Bu sayede geç boşalmak için uygun yöntemler uygulanabilir. Geç boşalmak için ne yapılır cevabı için devamını oku. Cinsel konularda en doğru bilgilere sahip olmak için sitemizi hemen incele.

Erkeğin cinsel aktivitenin hemen öncesinde veya penisin, vajina içerisinde hareketleri esnasında, istem dışı 1 dakika veya 55 saniye içerisinde boşalmasına erken boşalma olarak tarif edilir. Kadının orgazmı süresince, erkeğin boşalmaması olarak bilinse de bu yanlış bilgidir. Bazen kadın gereğinden fazla sürede orgazma olabilir.

Bu durum erkekte, erken boşalma sorunu olduğunu göstermez. Psikolojik, fizyolojik, biyolojik birçok nedene dayalı olarak gelişme gösterebileceği gibi, sadece kişinin cinsel alışkanlıkları neticesinde de, erken boşalma sorunları görülür. Hastaya uygulanacak cinsel terapiler ve biyolojik testler, geç boşalma için yapılması gereken yöntemleri belirler.

Geç Boşalmak İçin Yapılması Gereken Kişisel Önlemler

Geç boşalmak isteyen erkekler, öncelikle sorunun kabul etmeli, ancak kabullenmeden tedavi yöntemlerini denemelidir. Bazen sorun sadece kişilerin cinsel alışkanlıklarından meydana gelir. Sık mastürbasyon yapan erkekler, partnerle ilişkisinde, geç boşalamama sorunu ile karşılaşır. Alışkanlıkların düzenlenmesi ve cinsel aktivitelerin partner ile gerçekleştirme alışkanlıklarının edinilmesi, geç boşalmak alışkanlığı edinmesini sağlar.

Cinsel işlev öncesinde erkeğin mastürbasyon yaparak, partner ile ilişkiye girmesi geç boşalmayı sağlar. Ancak bu yöntem cinsel aktivitenin istenen kalitede gerçekleşmesini önler. Bu sebepten bu yöntem önerilmez. Geç boşalmak en etkili ve en çok tercih edilen yöntem çözüm için özel olarak tasarlanmış geciktirici hap türü ürünleri kullanmaktır.

Geciktirici spreyler harici olarak kullanım için özel tasarlanmış penis bölgesine sıkmak suretiyle kullanımı sağlanan bir diğer cinsel sağlık ürünleri arasındadır. Bu ürünler sayesin de çok uzun sürelere varan gecikmeler yaşayabilirsiniz.

Geciktirici krem

Geç Boşamak İçin Yapılması Gereken Egzersizler

Partnerler cinsel birleşme öncesinde veya cinsel işlev sırasında ereksiyona geçen penisin yumuşak dokusunu, boşalmadan hemen öncesinde sık bırak tekniği uygular. Bu durum peniste geçici his kaybına yol açar, bırakınca tekrar ereksiyona geçerek aktiviteyi uzatır.

Erkek ve kadının kolaylıkla uygulayabileceği pelvik kaslarının, kasılıp gevşetilerek güçlendirilmesi egzersizi yapılır. Bu durum erkeğin penis hareketlerini kontrol etmesini sağlayarak, geç boşalmasını sağlar. Kadınların vajina işlevlerini kontrol etmesini sağlayarak, cinsel işlevin kalitesini yükseltir.

Geç Boşalmak İçin Cinsel Terapiler

Bazen geç boşalamama sorunu, psikolojik sebeplere dayalıdır. Başlıca sebepleri;

  • Stres ve kaygı sebebiyle.
  • Ten uyumsuzluğu sebebiyle.
  • Daha önceden yaşanmış taciz, tecavüz olayları sebebiyle.
  • Ekonomik sorunlardan kaynaklı sebepler.
  • Sosyolojik sebepler.
  • Yanlış deneyimler.
  • Ruhsal sebepler.
  • Nörolojik sebepler.

Sayılan psikolojik sebepler, düzenlenen cinsel terapiler ile düzeltilmektedir. Gerek duyulması durumunda antidepresan ilaçlarla desteklenir. Hastanın fizyolojik veya biyolojik durumuna, terapinin süresini ve yöntemini belirler.

Geç Boşalmak İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Bazı bitki türleri eski çağlardan beri, cinsel gücü artırmak için kullanıldığı bilinir. Bunların en bilineni sarımsak, günde bir iki diş kullanıldığında, cinsel aktiviteyi düzenlerken, aynı zamanda geç boşalma sağlar. Kabuklu yiyeceklerden ceviz, fındık gibi yeşimler kalp dostu ve kan basıncını düzenler, bu sayede daha uzun süre penis ereksiyon durumunu koruyarak, geç boşalmayı sağlar.

Çilek tek başına kullanıldığında afrodizyak etkisi yapar. Turp tohumu, soğan tohumu, bamya tohumu bal ile macun haline getirilerek kullanıldığında, olumlu gelişmeler sağlanır. Birçok yabani bitki çayları da, aynı amaçla kullanılır. Bunlardan çakşır otu ve yaban sümbülü en bilinenleridir.

Geç Boşalmak İçin İlaç Tedavisi

Geç boşalmak için uygulanan yöntemlerden birisi de, ilaç tedavisidir. Bu tür ilaçlar doktor kontrolünde alınan antidepresanlar olabileceği gibi, serbest satışı yapılan viagra ve benzeri haplar, Geciktirici spreyler, jeller ve kremlerden oluşmaktadır. Haplar ağız yöntemi ile alınırken, diğer yöntemler doğrudan penise uygulanır.

Geç Boşalmak İçin Enjeksiyon Yöntemi

Bu yöntem pek konforlu olmadığı için, nadiren kullanılan yöntemlerdendir. İlaç enjeksiyon yöntemi ile doğrudan penisin yumuşak dokusuna uygulanır. Cinsel işlevden 15-20 dakika önce uygulanması, etkili cinsel işvenin yerine getirilmesini sağlar.

Enjeksiyon yönteminde penis uzun süre ereksiyon konumunu koruduğu için, hasta erken boşalacağım kaygısına kapılmaz. Bu durum geç boşalma olarak kendisini gösterir. Yöntemi kavrayan kişi, enjeksiyon yöntemini kendisi de yerine getirir.

Geç Boşalmak İçin Cerrahi Yöntem

Bu yöntem risk taşıyan ve geri dönüşü olmayan yöntemler arasındandır. Nadiren olsa da uygulanan yöntemler arasında yerini alır. Geç boşalamama sorunun, penisi kontrol eden sinirlerin aşırı duyarlılığından kaynaklandığını tespit eden hekim, cerrahi operasyonla sinirlerin etkisini azalmak için, bazı sinirleri keser.

Bu sayede yeterince uyarılmayan penis, sonuç olarak geç boşalır. Yapılan operasyonun mutlaka konusunda deneyimli ve tecrübeli cerrahlar tarafından yapılması önemlidir. Geç boşalmak için ne yapılır daha fazla bilgi için sitemizi hemen incele.