Erken Boşalmayı Geciktirmek

Erken Boşalmayı Geciktirmek

7 Nisan 2022 Kapalı Yazar: Admin

Erken boşalmayı geciktirmede kişilerin uzman bir hekimden destek alması büyük önem taşıyor. Alınan destek sayesinde erken boşalmanın hangi rahatsızlıklardan kaynaklandığının tespit edilmesi mümkün hale geliyor. Erken boşalmayı geciktirmek modern tedavi yöntemleriyle ve gelişen cinsel ilaçlar alanındaki yeniliklerle oldukça kolay bir durum haline geldi.

Ayrıca erken boşalma ile ilgili kişiler ile yapılacak görüşme de erken boşalmanın önlenmesinde önemli bir husus olarak görülüyor. Diğer taraftan cinsellikte her iki partnerin ilişkiden zevk alabilmesi için erken boşalmanın kontrol altına alınması gerekiyor.

Erken Boşalmanın Sebepleri Nedir?

Erken boşalmaya neden olan başlıca sebepler şunlardır:

  • Psikolojik sorunlar
  • Endokrin etkenler
  • Ürolojik hastalıklar
  • Cinsel sağlık ile ilgili problemler

Erken boşalmanın sebeplerinin kişiden kişiye değişkenlik gösterdiği ortaya çıkıyor. Bu nedenle hangi sebep ile erken boşalmanın tespit edilmesi kişi ile yapılacak görüşme ile mümkün oluyor.

Erken Boşalmada Mastürbasyonun Etkisi nedir?

Herkesin mastürbasyon yapma şeklinin farklı olduğu biliniyor. Hızlı yapılan mastürbasyonun erken boşalmaya neden olduğu ortaya çıkıyor. Diğer taraftan düzenli mastürbasyon yapan kişilerde ise erken boşalmanın daha az olduğu görülüyor. Ayrıca erken boşalma tedavisinde uygulanan egzersizlerin pek çoğunun mastürbasyon egzersizleri ile uygulandığı ortaya çıkıyor.

Erken Boşalma Tedavi Sonrası Tekrarlar Mı?

Erken boşalmaya neden olan rahatsızlığın tespit edilmesi sonrası uygulanan tedavi yöntemleri sayesinde erken boşalma sorunu ortadan kalkıyor. Organik sorunlara dayalı hastaların çok az olmasından dolayı erken boşalma tedavisinin genel olarak durumsal olduğu görülüyor. Ayrıca erken boşalma tedavisinde kullanılan ilaçlar ile erken boşalma sorunu ortadan kalkıyor. Kişilerin ilaçları bıraktığı andan itibaren erken boşalma sorununu tekrar yaşadıkları ortaya çıkıyor.

Erken boşalma tedavi

Erken Boşalmada İlaç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Erken boşalma tedavisinde pek çok ilaç kullanılıyor. Bu ilaçlar arasında antidepresan ilaçları ön plana çıkıyor. İlaçların yan etkisinin olması, yeteri kadar faydalı olamaması ve istikrarsız sonuçlar verebilmesi nedeni ile doğru şekilde kullanılmaları büyük önem taşıyor. Aynı zamanda ilaçların cinsel terapiler öncesi kullanılmaması da tavsiye ediliyor.

Ayrıca erken boşalmayı önlemek için kullanılan spreylerin ve geciktirici kremlerin de zararlı olduğu ortaya çıkıyor. Bu tür ürünleri kullanan kişilerde seksten alınan hazzın azaldığı ve karşı cinste tahriş olma sorunları da görülebiliyor. Vega 30 lu tablet tarzı geciktirici ilaçlar da sorunun çözümü için oldukça etkili sağlık ürünleridir.

Erken Boşalmada Geciktirme Teknikleri Faydalı Mı?

Geciktirme tekniklerinde en çok durdur başlat yöntemi kullanılıyor. Bu teknik ile kişilerin boşalma öncesi hisleri fark edip durdurabilmeleri mümkün oluyor. Bu aşamada boşalmadan önceki plato döneminin mümkün olduğu kadar uzatılması gerekiyor.

Plato döneminin uzatılması erken boşalmada uygulanan geciktirme tekniklerinin oldukça faydalı olduğu ortaya çıkıyor. Diğer taraftan geciktirme tekniğinde kullanılan başka yöntem olarak sıkma tekniği ön plana çıkıyor. Sıkma tekniği erken boşalma sorunu yaşayanlarda bir çeşit egzersiz olarak uygulanıyor.

Sertleşme Erken Boşalmaya Neden Olur Mu?

Sertleşme sorunu yaşayan kişilerin genel olarak hem heyecanlı hem de başarısızlık korkusu yaşadıkları görülüyor. Erken boşalmaya en çok sebep olan konuların başında sertleşme bozukluğu geliyor. Sertleşme sorunu olan kişilerin boşalma öncesi kontrolsüz bir şekilde boşaldığı ve aynı şekilde boşalma öncesi cinsellik ile ilgili hisleri kaçırdıkları görülüyor. Sertleşme sorununun tedavisinde kontrolsüz boşalma ve cinsellik hislerinin kaçırılması sorunlarının paralel bir şekilde ele alınması gerekiyor.

Erken Boşalmada Egzersiz Ve Sporun Önemi Nedir?

Erken boşalmanın tedavisinde farklı egzersiz ve spor yapılmasının oldukça önemli olduğu görülüyor. Diğer taraftan erken boşalma tedavisinde pelvik kaslarının çalışmasına destek veren egzersizler kullanılıyor. Kegel egzersizinin de erken boşalmada en çok kullanılan egzersiz olduğu biliniyor.

Kegel egzersizinde makat kasları ile idrar tutma egzersizi uygulanıyor. Bu egzersiz günün her saatinde uygulanabiliyor. Kegel egzersizinin erken boşalmayı önlemede önemli bir etkisinin olduğu görülüyor.

Sünnet Olmak Erken Boşalmaya Neden Olur Mu?

Sünnet olmanın erken boşalmaya herhangi bir zararlı etkisinin olmadığı ortaya çıkıyor. Sünnet derisinin kesilmesinin veya çıkarılmasının erken boşalmayı önlemede kullanılan tedavi yöntemleri arasında olduğu görülüyor.

Ayrıca sünnetli ve sünnetsiz erkekler üzerinde yapılan araştırma sonuçlarına göre sünnetli erkeklerde erken boşalmaya yönelik duyarlılığın azaldığı biliniyor. Vega 100 mg fiyat ve etkisiyle erken boşalan erkekler için en etkili çözüm ortağı olarak öneriliyor.

İktidarsızlığın Erken Boşalmaya Etkisi Nedir?

İktidarsızlık sorunu yaşayan kişilerde genel olarak erken boşalma sorununun görüldüğü ortaya çıkıyor. Bazı durumlarda iktidarsızlık ile erken boşalmanın aynı anda görüldüğü biliniyor. Bu durumda öncelikle iktidarsızlık sorununun tedavisine öncelik verilmesi gerekiyor. Erken boşalmayı geciktirmek için sitemizdeki diğer uzman yazıları hemen incele.