Cinsel İstek Artırıcı Bitkiler

Cinsel İstek Artırıcı Bitkiler

22 Aralık 2021 Kapalı Yazar: Admin

Günümüzde sağlıklı bir cinsel yaşam için cinsel istek artırıcı bitkiler afrodizyak etkisi oluşturduğundan oldukça fazla tercih edilir. Afrodizyak cinsel istek ve şehvet arzularını harekete geçiren maddedir. Afrodizyak bitkilerde, yiyeceklerde ve baharatlarda doğal olarak bulunur. Doğal tüketiminin dışında afrodizyak etkisi olan cinsel istek artırıcı bitkiler tıpta ve cinsel sağlık ürünleri takviyelerinde de kullanılır. Doğal ve yapay olarak kullanılan cinsel istek artırıcı bitkiler sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam için katkı sağlar.

İçeriğinde Afrodizyak Etkisi Olan Bitkiler 

Libido arttırıcı etkisi olan bulunan birçok bitki gerek doğal olarak gerek işlenmiş cinsel sağlık ürünü olarak tercih edilir. Afrodizyak etkisi olan bitkilerden bazıları şunlardır: 

Zencefil: Duyguları harekete geçiren en etkili bitkidir. Yemeklerde baharat olarak kullanılır. Bal ile tüketildiğinde kan akışını hızlandırdığından dolayı cinsel istek artırıcı etkisi oldukça yüksektir.

Ginseng: Hormonal bozuklukların giderilmesinde etkisi fazladır. Erken yaşlanmayı önleyerek erkeklerde performans artırıcı özelliğe sahiptir. Ayrıca testosteron hormonunu yükselterek erkeklerde erken boşalmayı önler. Cinsel sağlık ürünlerinde özellikle geciktirici spreylerde ve ilaçlarda kullanılmaktadır.

Yasemin: Özellikle bayanların çok tercih ettiği parfümlerde sıklıkla kullanılan yasemin bitkisinin şehvet artırıcı etkisi bulunmaktadır. Çay olarak da tüketilen yasemin bitkisi rahatlatıcı ve istek artırıcı bitkilerin başında gelmektedir.

Karanfil: Cinsel isteği arttıran ve vücuda rahatlık veren karanfil daha çok çaylarda kullanılmaktadır. Mutluluk hormonunun salgılanmasına da yardımcı olmaktadır.

Kereviz: Kereviz içerdiği andresteron hormonuyla kadınlarda cinsel istek artırıcı etkide bulunmaktadır. Erkeklerde de sertleşme sorununun giderilmesine de yardımcı olmaktadır.

Afrodizyak Bitki Özleri

Vanilya: Özellikle parfümlerde sık tercih edilen vanilya afrodizyak etkisi yaratarak şehvet isteği oluşturur. Sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşama katkı sağlar. Vanilya tatlılarda da kullanılmaktadır. Bayan azdırıcı damla ürünleri genelde vanilya özü barındırır.

Roka: İçeriğinde demir bulunduran roka kan akışı hızını arttırarak iktidarsızlığı önleyici etkiye sahiptir. Cinsel isteği sürekli diri tutar. Daha çok salatalarda tüketimi tercih edilmektedir.

Rezene: Günlük hayatta daha çok çayı tüketilen rezene kadınlarda istek artırıcı etkiye sahiptir. Ayrıca erkeklerde de sertleşme sorununu önleyici olarak kullanılmaktadır. Rezene salata ve sebze yemeklerinde de bolca tüketilmektedir.

Lavanta: Keskin bir kokuya ve etkiye sahip olan lavanta şehveti arttırıcı etkiye sahiptir. Günlük hayatta koku olarak parfüm, sabun ve duş jellerinde kullanılan lavanta cinsel sağlık ürünlerinde de kullanılmaktadır. Özellikle azdırıcı damlalarda lavanta tercih edilmektedir.

Kuşkonmaz: Bol miktarda potasyum ve kalsiyum içerdiğinden libido arttırıcı etkiye sahiptir. Ayrıca E vitamini içerdiğinden dolayı cinsel isteksizlik yaratan folik asit eksikliğinin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Kuşkonmaz daha çok çorba ve salatalarda kullanılmaktadır.

Safran: Afrodizyak etkisi yüksek olan  seratonin hormonunu salgılayan baharatların başında gelmektedir. Kadınlarda cinsel isteksizliğin giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Erkeklerde de cinsel performans arttırıcı etkisi vardır. Safran daha çok yemeklerde tüketilmektedir.

Fesleğen: Cinsel isteği arttırıcı etkiye sahiptir. Kokusuyla şehvet yaymaktadır. Kan akışını hızlandırır. Erkeklerde erken boşalmayı önleyici etkiye sahiptir. Daha çok salata ve soslarda kullanılmaktadır.

Tarçın: Kan dolaşımını hızlandırıcı etkiye sahip olduğundan cinsel performans arttırıcı etkisi vardır. Rahatlatıcı etkisi vardır. Cinsel yaşam kalitesini artırır. İdrar yollarında oluşan mikropları öldürücü etkiye sahiptir. Ayrıca kan şekerini dengeler. Böylece iktidarsızlık durumunun giderilmesine yardımcı olur.

Kakao: Çikolatanın ana malzemesi olan kakao mutluluk hormonunu salgıladığından kaliteli ve mutlu bir cinsel ilişki yaşanmasına katkısı olur. Kakao tatlılarda bolca kullanılmaktadır. Bitkisel bayan azdırıcı damla ürünleri genel olarak bu afrodizyak bitkilerden üretilir.

Afrodizyak İçeren Bitkiler Ne İşe Yarar?

Düzenli olarak tüketildiğinde cinsel yaşamda sağlıklı sonuçlar veren afrodizyak bitkilerin birçok yararı vardır. Bazıları şunlardır:  

  • Sağlıklı bir cinsel yaşam için gerekli olan şehvet ve isteği arttırır.
  • Erkeklerde performans artırıcı etkisi vardır.
  • Hormonal bozuklukların giderilmesinde yardımcı olur. Ayrıca testosteron hormonunun üretimini artırır.
  • Afrodizyak etkisi olan bitkilerin içerdikleri çinko, demir, potasyum ve kalsiyum kadınların libidosunu arttırmaya yardımcı olur.
  • Tüketildiğinde mutluluk ve rahatlama sağlayarak stresten uzaklaştırır.
  • Erkeklerde farklı sebeplerden  oluşan cinsel iktidarsızlığın giderilmesine yardımcı olarak önler.

Yukarıda saydığımız afrodizyak etkisi olan bitkilerin doğal olarak tüketiminin dışında tıpta ilaçların içeriğinde kullanılır. Bu bitkisel bayan azdırıcı hap ürünlerde etken maddedir. Ayrıca afrodizyak etkisi olan bitkiler sağlık bakanlığı onaylı olarak takviye ürün formatında  cinsel sağlık ürünlerin içeriğinde de kullanılmaktadır.

Özellikle cinsel istek artırıcı olarak azdırıcı damlalarda, performans artırıcı haplarda ve kayganlaştırıcı jellerde kullanılmaktadır. Doktor tavsiyesi ve kullanım dozlarına dikkat ederek bitkisel cinsel sağlık ürünlerini edinebilirsiniz. Cinsel yaşamda etkisi olan bitkisel cinsel sağlık ürünlerini sitemizden temin edebilirsiniz.